017 768 751
myyntipalvelu@runni.fi
Runnintie 407
74595
RUNNI

Tanssia & viihdettä

Spa Hotel Runnilla tapahtuu joka päivä. Katso monipuolinen ohjelmamme. Tanssien ja teatterien listan alapuolella ohjelmakalenterista löydät allasjumpat, hyvinvointitunnit ja muut spesiaalit aktiviteetit. Tule mukaan viihtymään ja voimaan hyvin! Katso myös "Tanssit ja tapahtumat".


Ke 20.11. Jorma Turunen duo, klo 18-23, liput 6€

To 21.11. Saikkua, kiitos! klo 19, liput 24€ - kysy peruutuspaikkoja (017) 768 751

Pe 22.11. Leif Lindeman & Pekka Juntunen & Amore 21-01:30, liput 16€
               Fanipikkujoulut Kartanohotellilla klo 18:30-19:30
               Jouluista ohjelmaa, glögitarjoilu & osallistujille pikkujoululahja
               Ilmoittautumiset ennakkoon puh (017) 768 751

La 23.11. Hannu Hautaniemen yhtye klo 20-00:30, liput 13€

Ke 27.11. Sami Rosholm trio klo 18-23, liput 8€

To 28.11. Drag Leidit lavalla klo 19, liput 22€ - liput ennakkoon (017) 768 751

Pe 29.11. Karaoketanssit, Hanskin karaoke klo 19-23, liput 6€

La 30.11. Antti Railio & Band, Jarkko Honkanen & Taiga, liput 21€

La 07.12. Folk Band Swengijengi Kvarty Five klo 20, liput 12€

Ke 11.12. Jade´s Band klo 19-00:30, liput 6€

To 12.12. Saikkua, kiitos! klo 19, liput 24€ - kysy peruutuspaikkoja (017) 768 751

Pe 13.12. Karaoketanssit, Hanskin karaoke klo 19-23, liput 6€

La 14.12. Elina H klo 20-00:30, liput 6€

Ke 25.12. Joulupäivä, Jussi Roponen duo, liput 6€

Ti 31.12. Uudenvuoden vastaanotto
               Tiina Räsänen & Petri Hervanto & Royal Feelgood klo 21-01:30, liput 16€
               Ilotulitus klo 24

Kevätkausi 2020

Majoitusvaraukset puh (017) 768 751


Tanssit perjantaisin ja lauantaisin klo 21-01:30
Torstaisin klo 20-00:30

Pe 14.02. Leif Lindeman & Pekka Juntunen & Amore

La 15.02. Arto Nuotio & Sunset

Pe 21.02. Heikki Koskelo & Taivaankaari

La 22.02. Heidi Pakarinen & Karavaani

To 27.02. Lasse Hoikka & Souvarit

Pe 28.02. Jarkko Honkanen & Taiga

La 29.02. Karkauspäivän tanssit Benjamin Enroth & Tiimalasi

Pe 06.03. Yölintu, Hannu Auvinen Group

La 07.03. Juha Vartiainen & Variaatio

Pe 13.03. Marko ja Jukka & Jackpot

La 14.03. Petri Hervanto & Royal Feelgood

To 19.03. Kari Tapio -teemailta
                Olen suomalainen -elokuva & Tribuuttikonsertti Jani ja Joona Jalkanen & Hänen Orkesterinsa

Pe 20.03. Pekkaniskan Pojat

La 21.03. Iskelmäviikon IskelmäMestarit -tanssit, Pekka Juntusen IskelmäOrkesteri
                solisteina 2019 mestarit Maria Pihlajamaa, Tommi Kostekivi, Anna-Kaisa Korpinen ja Raimo Kukkonen
                Isäntänä Juha Vartiainen

Pe - la 27.-28.03. Jussi Roponen duo

To 02.04. Finlanders

Pe 03.04. Charles Plogman & Rosette

La 04.04. Hannu Hautaniemen yhtye, 10-vuotisjuhlatanssit

Pe 10.04. Pitkäperjantai, Kari Hirvonen & Onnentähti

La 11.04. Pääsiäislauantai, Markku Aro & Diesel

To 19.04. Teemu Roivainen & Energia

Pe 17.04. Eija Kantola & Omega

La 18.04. Tangomarkkinoiden esikarsintakiertue
                Tangokuningatar 2019 Pirita Niemenmaa, Arto Nuotio & Kaiho

Pe - la 24.-25.04. yksityistilaisuus

To 30.4. Vappuaatto, Tomi Markkola & Fernet

Pe 01.05. Vapunpäivä, Tulipunaruusut

La 02.05. Sami Rosholm & Casanova

Pe 08.05. Lasse Hoikka & Souvarit

*** 

Tapahtumakalenteri


Tanssit ja tapahtumat